Kornelia Sus . Bransolety
Tańczą, tańczą mgły nad ciszą. Drzewa niosą treny świtu. Łąki, lasy sieją słowa ? ciche, wiotkie nuty pieśni. Lgnie do Ziemi miękkość szronu, śpią motyle w kłębkach nici.
"Lasy, pola, ogrody" - srebrna bransoletka wykonana ręcznie, zdobiona naturalnymi kamieniami.
TECHNIKA WYKONANIA:
Bransoletka wykonana techniką tradycyjną ze srebrnej blachy. Srebro miejscami przyciemniane.
MATERIAŁY:
srebro, agat mszysty, opalizowane skamieniałe drewno, bursztyn bałtycki, labradoryt, skamieniały koral
PARAMETRY:
Wymiary segmentów: około 32 x 28 mm.
Długość bransoletki (nie jest regulowana): 21 cm.
KAMIENIE:
Agat mszysty: Półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności. Agaty powstają w geodach. Zbudowane są z wielu różnokolorowych warstw. Agaty są zazwyczaj barwy szaroniebieskiej, szarej i białej. Zdarzają się również odcienie: niebieskobiałe, jasnoróżowe, kremowobiałe, czerwone. Agaty mszyste posiadają wtrącenia innych minerałów. Tworzą często piękne obrazy dlatego też kamień ten określa się agatem pejzażowym lub agatem krajobrazowym.
Opalizowane skamieniałe drewno: Inaczej skrzemieniałe drewno - skamieniałości drewna z minionych okresów geologicznych, zachowane dzięki pogrzebaniu drewna w osadzie, a następnie zastąpieniu pierwotnej substancji drewna przez krzemionkę (agat, chalcedon lub opal) pochodzącą z roztworów krążących w osadzie. W procesie tym często zachowane zostają wszelkie szczegóły budowy drewna i jego struktura. Skrzemieniałe drewno ma duże znaczenie naukowe, gdyż dobrze zachowana struktura drewna umożliwia badanie prehistorii. W nielicznych przypadkach zachowują się skrzemieniałe pnie w dużych nagromadzeniach, tworząc tzw. skamieniałe lasy. Czasami w drobnych pustkach w obrębie drewna krystalizował kwarc, w tym ametyst. Złoża skamieniałego drewna, w większych lub mniejszych ilościach, występują na całej kuli ziemskiej, nawet na Antarktydzie. Okazy skamieniałego drewna występują w postaci kilkucentymetrowych fragmentów a czasem wielometrowych pozostałości pni. Do tej pory największym znanym skamieniałym pniem jest okaz o długości ponad 72 metrów, znaleziony w Tajlandii. W Polsce najokazalszy pień, mierzący 11 metrów, znaleziono w okolicach Nowej Rudy. Największe i najbardziej różnorodne złoża skamieniałego drewna położone są w Ameryce Północnej. Najsłynniejsze złoże znajduje się na terenie Parku Narodowego Skamieniały Las w Arizonie.
Koral fossil: Inaczej zwany skamieliną. To zachowane w skałach szczątki drobnych organizmów. Skamieliny powstają w wyniku procesu fosylizacji - czyli zastygania kolejnych warstw szkieletów i osadów skalnych. Najkorzystniejsze warunki sprzyjające fosylizacji panują w środowisku wodnym.
Labradoryt: Minerał głębinowych skał magmowych z grupy skaleni zwanych plagioklazami. Jego wielobarwność sprawia, że należy do jednych z piękniejszych kamieni spotykanych w naturze. Wewnętrzne pęknięcia kamienia odbijają światło i rozpraszają je na różne kolory zmieniające się w zależności od kąta padania światła. Dzięki tej właściwości nazywany jest "kamieniem zorzy polarnej".
Najbardziej cenione okazy znajduje się w Finlandii (te noszą nazwę spektrolitów) i Kanadzie, na półwyspie Labrador. Minerał ten można również znaleźć w różnych innych miejscach na świecie, np. w Australii, Kostaryce, Niemczech, Madagaskarze, Meksyku, Norwegii, Rosji i Stanach Zjednoczonych.
Jedna z legend głosi, że zorza polarna tkwiła kiedyś w skałach na kanadyjskim wybrzeżu, dopóki dzielny wojownik nie uwolnił większości z nich, uderzając włócznią. Skały, które nie zostały trafione, nadal mają w sobie zorzę polarną, która pięknie opalizuje w labradorycie.
Bursztyn bałtycki: Kopalna żywica drzew iglastych, a w rzadszych przypadkach żywicujących liściastych drzew z grupy bobowców (bursztyn indonezyjski). Ma barwę od jasnożółtej do brunatnej, bywa też mlecznobiały, zielonkawy, bezbarwny, czerwony, a nawet czarny. Tworzy nieregularne bryłki. Największa znaleziona bryła bursztynu bałtyckiego waży 9,75 kg. Często zawiera inkluzje w postaci owadów, pajęczaków, drobnych płazów i gadów, a najczęściej roślin. Są one cennym materiałem badawczym. Do tej pory na świecie znane jest około 60 odmian bursztynu. To szlachetny surowiec występujący u wybrzeży wielu mórz na świecie, a za największe na świecie pokłady bursztynu uważa się znajdujące się nad Bałtykiem w obwodzie kaliningradzkim.
Materiały: labradoryt, bursztyn bałtycki, opalizowane skamieninałe drewno, srebro 925, koral fossil, agat mszysty
Tagi: barwna, z agatem mszystym, z koralem fossil, z bursztynem bałtyckim, ze skamieniałym drewnem, srebrna bransoletka, mroczna, segmentowa, z naturalnym kamieniem, ręcznie wykonana
Wysyłka do | Koszt | Z innym przedmiotem |
---|---|---|
← wybierz kraj wysyłki |
___
Produkt ID: #105697, wystawiony: 2024-11-18
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Artystą przed złożeniem zamówienia.
30 | dostępnych |
336 | sprzedanych |
165 | opinii (99% poz.) |
Informacje o Artyście | |
Dane adresowe i Regulamin | |
Blog Artysty przeczytaj najnowsze wpisy |
|
© Copyright 2005-2024 trendymania™ Regulamin